Kobieta na rowerze dookoła świata

31 maja naszą szkołę odwiedziła Kinga Klimek. Jest typowym przykładem kogoś, kto znajduje swoje miejsce w życiu –  skończyła uniwersytet w Southampton i podjęła pracę w ambasadzie w Londynie – i uświadamia sobie, że przecież marzył o czymś innym.

W taki właśnie sposób Kinga wymyśliła projekt wyprawy rowerowej: 21 lipca 2021 roku wyjechała z Mikołowa i postanowiła zjeździć Europę. Przez Wiedeń, Mediolan, Andorę i Lizbonę dojechała do Sevilli na praktyki w Erasmusie. Okazało się, że odkryła swą pasję i niedługo potem wyruszyła na drugi etap swej podróży. Z Los Angeles pojechała na południe i na dwóch kółkach zwiedziła prawie całą Amerykę Południową. Naszym uczniom opowiadała o tym, jak sobie radziła i jak wyglądała jej codzienność na trasie. Podczas podróży wstaje o 5.30 i godzinę później jest gotowa do drogi – cały sprzęt (ok. 70 kg) wozi ze sobą. Prąd dostarcza jej przenośny panel słoneczny. Pedałuje do 16.30, by zdążyć znaleźć miejsce na nocleg. Śpi w namiocie, pierze, gotuje i zaraża optymizmem. Tak stało się też z nami – fani dwóch kółek – łączmy się!