Liceum Ogólnokształcące KTK w Bielsku-Białej rozpoczęło działalność 1 września 2007 r. Bazując na doświadczeniach edukacyjnych Społecznej Szkoły Podstawowej KTK (bardzo wysokie wyniki sprawdzianów po klasie VI) i Gimnazjum KTK (co roku w pierwszej „trójce” gimnazjów w mieście) stworzone zostało wyjątkowe liceum, które wyróżniają: przyjazne środowisko rówieśnicze i atmosfera sprzyjająca skutecznej nauce. Jednym z najważniejszych zadań jest promowanie modelu oddziaływań wychowawczych mających na celu ukształtowanie prawego człowieka w oparciu o zasady etyki chrześcijańskiej.

W roku szkolnym 2012/13 LO KTK zajęło 10 miejsce w Polsce pod względem zdawalności matur, co nie dziwi, gdyż kadra pedagogiczna gwarantuje doskonałe przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego zgodnie z obowiązującymi standardami i wymaganiami. Warto również wspomnieć, że nasi nauczyciele są egzaminatorami maturalnymi, przewodniczącymi komisji egzaminacyjnych w okręgu śląskim oraz aktywnymi współpracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.